Kde se vzdělávám a proč? Inspirace pro vás…

Vzdělávat mimo školu jsem se začala už na vysoké škole. Vždy mě lákala kombinace klasické medicíny, která doplněná o něco „navíc“ poskytne pacientovi komplexní pomoc. Ale netušila jsem co to „navíc“ přesně bude. Taková byla moje představa, která byla v univerzitním světe plným pouček trochu nereálná. 

Tato představa se mi zhmotnila ve chvíli, kdy jsem se ocitla na Kurzu Dornovy metody, kterou pořádala Andrea Dunová u nás ve škole (tehdy ještě Veterinární a Farmaceutická univerzita Brno). Řekla jsem si, že to je přesně to, čím chci svoji praxi obohatit. Opravdu mám ráda, když lektor dokonale rozumí problematice a ještě ji umí převést do praxe stylem, jakým to umí Andrea. Tehdy to byl vlastně jediný kurz k ošetřování zvířat, který pořádala. Po čase začala učit navazující Pracovní seminář Dornovy metody a já už jsem věděla, že není cesty ven :-).

Tak jak se v dnešní době všechno rozvíjí bleskovou rychlostí, ani fyzioterapie pro zvířata nezůstávala pozadu. Po Dornově metodě následovala Osteodynamika®. Postupně se k výuce manuálních terapií přidaly další kurzy a lektoři a vznikl Institut zdraví zvířat.

„Naším posláním je vzdělávat lidi v péči o nejcennější hodnotu života zvířat. O ZDRAVÍ.“

V současné době Institut zdraví zvířat nabízí pro své studenty programy, ve kterém studenti získají znalosti a dovednosti pro složení státem uznaných zkoušek z Profesní kvalifikace:

  • Fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat
  • Pracovník pro rekondici a regeneraci velkých zvířat
  • Pracovník pro rekondici a regeneraci malých zvířat

Institut zdraví zvířat nabízí kurzy nejen pro nadšence ale i pro ty, kteří se vydají dráhou profesionála se zakončením státem uznávanou zkouškou z Profesní kvalifikace. V portfoliu kurzů si vybere i každý vědomý majitel zvířete, který chce pečovat o svého miláčka tak, jak nejlépe dovede. Na kurzech se naučíte všemožné účinné a jemné techniky manuální, měkké techniky, Osteodynamiku® či Dornovu metodu. Poznáte zvířecí tělo ze všech stran, naučíte se anatomii, fyziologii, neurologii a zabrouzdáte do vlastního seberozvoje na kurzu aplikované psychologie. O fyzický stav těla je potřeba se starat i aktivně v podobě aktivního pohybového cvičení, rekondičního cvičení, nebo cvičení, které pomáhá zvířatům s omezením pohybu. Nezapomínáme ani na management chovu, kde nedostatkem informací vznikají první poškození pohybového aparátu. Na kurzu první pomoci se ujistíte v tom, že budete vědět, co dělat v případě akutního problému.

„Kurzy Institutu zdraví zvířat bych doporučila opravdu každému. Laik se zde perfektně naučí vědomě se starat o svého psího parťáka a může si vybrat ze široké škály kurzů. Budoucí odborníci v oboru fyzioterapie si tady taky přijdou na své v podobě podrobného studia jednotlivých výukových kurzů a skvělých lektorů. Já osobně jsem absolvovala již pět kurzů a rozhodně se chystám pokračovat dál. Nejvíc mě na studiu v institutu baví ta přátelská až rodinná atmosféra a to, že někteří zůstávají i po skončení kurzu v kontaktu a vzájemně si pomáhají ve vzdělávání. Ať už si vyberete odborné kurzy od Andrejky Dunové, Domči Bitomské, Zuzky Wildmannové nebo kteréhokoliv jiného lektora a terapeuta, nebudete litovat. A váš psí parťák vám bude vděčný , že mu vy sami dokážete dopřát kompletní péči o pohybový aparát a předejít tak mnoha nemocem a komplikacím.“ Soňa Herberová

„Cením si možnosti účastnit se kurzů Institutu zdraví zvířat. Toho vzdělávání mi ukazuje nový obor ve veterinární medicíně. Kurzy jsou trochu jako droga…jeden nestačí, člověk potřebuje vědět víc a ještě víc. Zde učené principy jsou praxí ověřené a účinné (mohu potvrdit z vlastní zkušenosti). Nálada vždy vřela a přátelská. Díky.“ MVDr. Michaela Janáčková

„Kurzy Institutu zdraví zvířat vychvaluji kudy chodím. Díky nim si mohu rozšiřovat obzory v oboru péče o zvířata a poznatky z nich využívám na denní bázi. Kurzy, semináře i webináře jsou vždy obohacující o spoustu informací a člověku poskytnou nejen odborné znalosti, ale také komplexní přehled dané problematiky. Doporučuji je tedy i úplným laikům, kteří jsou v péči o zvířata úplnými nováčky. Oceňuji možnost navazujících kurzů, jelikož informací není nikdy dost, stejně tak jako seminářů zaměřujících se na danou tématiku, která konkrétního člověka zajímá. Je skvělé, že jsou služby nabízeny veřejně, jelikož to vnímám jako skvělou možnost, jak dostat komplexní péči o zvířata do povědomí široké veřejnosti. Děkuji Institutu za možnost posouvat své znalosti a možnosti dále, aby se mí chlupatí parťáci měli co nejlépe a abych jim mohla zajistit kvalitní komplexní péči se vším všudy.“ Adéla Sedláčková

Já sama učím v Institutu zdraví zvířat kurzy pro veřejnost i pro profesionály a této příležitosti si nesmírně vážím! Seminář Komplexní péče o psího sportovce je pro všechny majitele aktivních psů, kteří chtějí k péči o pohybový aparát svého aktivního psa přistupovat zodpovědně. Kurz Rekondice a regenerace malých zvířat je vhodný pro profesionály, kteří chtějí celé problematice rozumět do hloubky.

Vzdělávání u Institutu zdraví zvířat doporučuji! Lektoři jsou profesionálové na svém místě, kteří problematice nejen skvěle rozumí, ale také jí denně v praxi vykonávají. Navíc své zkušenosti a vědomosti umí skvěle předat, o tom svědčí i práce absolventů vzdělávacích programů.

Jako veterinární lékařka propojuji vědecké poznatky medicíny s alternativními možnostmi. Specializuji se na prevenci. Ve své praxi učím klienty pečovat o zdraví jejich čtyřnohých kamarádů a předcházet tak nemocem a zraněním.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.