Jeden psí příběh se šťastným koncem

V pátek večer zvoní telefon: „Fenka nám nechodí na zadní nohy, jsme zoufalí, můžete se nám na ni podívat?“. Hned v sobotu jsme se s majitelkou a fenkou Ginnou potkaly. Ginna je desetiletá kříženka jack russela, kterou z ničeho nic přestaly poslouchat zadní nožky.

Majitelka ji vzala na veterinární kliniku, kde udělali klinické vyšetření, vyšetření krve, RTG páteře a ultrazvukové vyšetření břišní dutiny, bez nálezu. Dále se rozhodli pro CT vyšetření, kterým se taktéž nic neprokázalo.

Zde se můžete podívat, jak špatně na tom Ginna byla…

Odkaz na video:

Ginna trpěla paraparézou pánevních končetin, což je částečná neschopnost pohybu. Byla depresivní, nechtěla jíst, začínala být agresivní a měla bolesti. Pomalu a jemně jsme začaly pracovat a rozhýbávat její ztuhlé tělo. Ze začátku jsem zvolila ošetření pomocí Dornovy metody.

Velmi jemně a s respektem jsem začala rozhýbávat klouby, měkké tkáně a v místě blokády jsem použila baňkování. Baňky jsou skvělým pomocníkem v místech, ve kterých jsou všechny struktury staženy a doslova slepeny k sobě.

Po pěti dnech jsme se s Ginnou viděly znovu a stal se zázrak na počkání!

Začala chodit, jíst, byla veselá a vrtěla ocáskem :-)! Nejpravděpodobněji se u ní jednalo o membránovou blokádu, kdy dojde v prvé řadě k mechanickému posunu kostí a měkké tkáně na tento stav reagují stažením. Pokud se včas nepodaří tyto tkáně uvolnit, dochází k útlaku cév a nervů v dané oblasti. Ginně stažené tkáně tlačily na nervy pánevních končetin a proto je nebyla schopná skoro používat.

Pokud se chcete dozvědět více o pohybovém aparátu zvířat klikněte ZDE.

Každý pes s pohybovým problémem musí být před zahájením jakékoliv rehabilitace nejprve vyšetřen veterinárním lékařem!

 

Jako veterinární lékařka propojuji vědecké poznatky medicíny s alternativními možnostmi. Specializuji se na prevenci. Ve své praxi učím klienty pečovat o zdraví jejich čtyřnohých kamarádů a předcházet tak nemocem a zraněním.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.