Homeopatie, placebo nebo lék budoucnosti?

Můj první kontakt s homeopatií nebyl v roli veterinářky, ale v roli mámy. Náš roční syn měl po očkování měsíc zarudlé oko. Chodili jsme jednou týdně na oční a vypadalo to hůř a hůř. Jedna moje klientka mi tehdy doporučila výbornou homeopatku, která jejím dětem velmi pomohla. Po jedné návštěvě, doplňujících telefonátech a mailech jsme podali JEDNU tabletku jen JEDNOU a oko se za pár dní zcela vyléčilo.

„Nemoci nejsou způsobeny žádnými látkami, žádnou chorobnou materií nemoci, ale jsou pouze narušením duchovní síly oživující tělo.“                 – Samuel Hahnemann

 

Homeopatie je jemná a účinná terapie harmonizující celou bytost, snažící se svými postupy a metodami nasměrovat tělo ze stavu nemoci do stavu zdraví, stimulovat jeho energii, sílu a schopnosti, pomoci navodit, harmonii a pohodu na všech úrovních. 

Trocha teorie

Homeopatie je 200 let stará léčebná metoda, která pohlíží na pacienta jako na celek, který je jako celek je také léčen. Za zakladatele homeopatie je považován Samuel Hahnemann. Používají se vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které umí vyvolat příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip léčení podobného podobným). Homeopat se musí umět naladit na pacienta, dobře ho poznat a podle jeho jedinečnosti vybrat vhodný lék.

 

 

Kdy je vhodné použít homeopatický lék?

  • Akutní potíže
  • Chronické nemoci
  • Podpora klasické medicíny
  • Poruchy chování
  • Paliativní péče

Homeopatická léčba v žádném případě nemůže nahradit klasickou (západní, konvenční) medicínu v akutních a život ohrožujících stavech, kdy je nutné chirurgické řešení nebo podání léčiv!

 

 

Jako veterinární lékařka propojuji vědecké poznatky medicíny s alternativními možnostmi. Specializuji se na prevenci. Ve své praxi učím klienty pečovat o zdraví jejich čtyřnohých kamarádů a předcházet tak nemocem a zraněním.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.