Cviky, které vám postačí na celý aktivní život vašeho psa na jednom místě.

Umíte základy kondičního cvičení s vaším psem, ale chcete víc?

Jak správně propojit zkušenosti ze sportu a fyzioterapie?

Chcete mít veškeré informace o pohybovém aparátu vašeho psa a všechny cviky podrobně popsány na jednom místě?

I vy můžete mít psího sportovce, který bude díky kondičnímu cvičení neustále zlepšovat své dovednosti a prožije život bez bolesti.

Vítám vás na stránce, na které vám představím komplexní a velmi obsáhlý online kurz Psí sportovec v kondici.

Kurz se skládá z 8 modulů, každý z těchto modulů je rozdělen na teoretickou a praktickou část. V praktické části najdete pečlivě popsány cviky od základů až po velmi pokročilé dynamické cviky. Cviky a informace z tohoto kurzu vám postačí na celý psí život :-).

 • 90 cviků
 • Více než 3,5 hodin nahraných videí
 • 100 stran skript
 • Kurz navazuje na Rekondiční cvičení pro psy online
 • 1. MODUL Opakování a vylepšování začátečnických dovedností
  Bleskově projedeme základy, postoj, variace cviků s pevnými targety. Dále kombinace pevných targetů a balančních pomůcek a dynamické cviky s nimi.
 • 2. MODUL Senzomotirika a propriocepce
  Dozvíte se jak připravit psí tlapky na cvičení, jaké variace cviků se dají vymyslet s tyčemi (kavaletami) a co je to senzomotorický chodníček.
 • 3. MODUL Statika a dynamika
  Dozvíte se, na čem závisí úspěšný skok. Jaké mohou být důvody změny skoku. Cviky vhodné na vylepšení skoku a bezpečný skok.
 • 4. MODUL Úhlení kloubů končetin
  Proč jsou důležité správné úhly v kloubech končetin. Jak poznat chybné úhlení kloubů končetin a jaké cviky jsou vhodné a úpravu úhlení končetin.
 • 5. MODUL Hluboký stabilizační systém
  Co to je a jaké cviky jsou vhodné na jeho posilování? To se naučíte v tomto modulu.
 • 6. MODUL Svalové dysbalance
  Jak vznikají svalové dysbalance a co to přesně je? Nemine vás ani stručná anatomie svalů a cviky, které zabraňují vzniku svalových dysbalancí.
 • 7. MODUL Štěně
  Štěňata by se neměla přetěžovat, ale zároveň je dobré s nimi pracovat. Jak? To si poslechnete v tomto modulu.
 • 8. MODUL Pes po zranění
  Prozradím vám, jaká jsou nejčastější zranění sportujících psů a jaké cviky jsou vhodné v rekonvalescenci.
Měla jsem před koupí on-line kurzu trošku obavy, že nebude vhodný pro mého psa, jelikož se agility nevěnujeme. Ale obavy po zběžném prolistování opadly. Kurz je vhodný pro jakéhokoliv psího sportovce i nesportovce. Nejsem zdaleka ani v půlce kurzu a už teď máme parádní zásobu cviků, tipu , např. jak lépe psovi vysvětlit, co po něm chci, aby se mi jen necpal do ruky za pamlskem a hlavně vysvětlení, k čemu je daný cvik dobrý a jak pomůže napravit např. špatné postavení končetin. Kurz je rozdělen do osmi modulu, kde se každý modul věnuje určitě problematice, která je jednoduše popsána a vysvětlena. Krátké video-ukázky doplňují slovní popsání, jak daný cvik provést. Najdete zde i tipy jaké pomůcky použit, i když nemáte doma zrovna “profi” výbavu. Děkuji Domči a Terce, že si udělaly čas a vznikl tento přehledný kurz.
Petra Machýčková

O autorkách kurzu

Dominika Bitomská je veterinární lékařkaFyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat Fyzioterapii zvířat se věnuje desátým rokem. Denně pracuje se psími sportovci, se psy po úrazech i s ochrnutými psy, kterých osud je často nejistý. Ve své praxi učí klienty a jejich kamarády rekondiční cvičení a psí fitness. Nejen na soukromých lekcích, ale také na kurzech pro odbornou i laickou veřejnost. Je členkou lektorského týmu Institutu zdraví zvířat. Ve své praxi nedá dopustit na manuální terapie, které se se správně zvoleným aktivním cvičením krásně doplňují. Pravidelně se vzdělává České republice i v zahraničí.

Tereza Richterová se výcviku psů věnuje devátým rokem. Je nejen trenérkou, rozhodčí, ale hlavně majitelkou třech úžasných border kolií a jedné sheltie. Má svou vlastní psí školu, kde denně pracuje se psími sportovci. Svůj pohled na trénink psů rozšířila po zranění svého prvního psa, což jí přivedlo k zaměření se na dogfitness a ke kurzu Dornovy metody. Primárně se věnuje tréninku Agility, Hoopers a základní poslušnosti. Je také Národní rozhodčícertifikovaný trenér Hoopers. V roce 2021 získala titul Hoopers trenéra roku. Neustále vzdělává, jak na seminářích v České republice, tak v online kurzech zahraničních trenérů.
 
 

Proč jsme tento kurz vytvořily?

Naším záměrem je předat vám, majitelům psích sportovců, co nejvíce informací o pohybovém aparátu vašeho psa. Moderní sporty jsou pro psy velmi náročné jak fyzicky, tak psychicky. Kondiční aktivní cvičení je skvělá možnost, jak pečovat o psí tělo a zároveň uvolňovat napětí a stres. Ve sportu je kladen důraz na opakované a pro psy nepřirozené pohyby. Kompenzace těchto pohybů je pro udržení zdraví vašeho psího sportovce klíčová. Cviky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie od štěňat, přes aktivní psí sportovce až po psy po zranění. 

Jaké pomůcky se v kurzu využívají?

Přístup k materiálům máte neomezený. To znamená, že před zakoupením kurzu nemusíte tyto pomůcky pořizovat. Můžete je pořídit v momentě, až na to váš pes bude připraven.

 • Pevné targety (dva stejně vysoké a jeden vyšší)
 • Senzomotorické chodníčky
 • Balanční polokopule
 • Balační čočka
 • Balanční kost Fit paws
 • Kavalety (tyče)
 • Balanční burák