MINIKURZ WARM UP A COOL DOWN

Máte aktivního psa a chcete udělat maximum pro jeho zdraví? Rádi s ním upevňujete vztah? Máte zkušenost se zraněním pohybového aparátu a nechcete to zažít znova? Sportujete se svým psem, ale formou rozcvičky si nejste úplně jistí?

 

 

Pojďme si to spolu jednou pro vždy ujasnit a udělejme z Warm Upu a Cool Downu vaši novou rutinu!

Denně se na terapiích setkávám s blokádami, úrazy a bolestmi zad, kterým by se dalo úplně jednoduše předejít...Kolik bolesti, času, peněz a námahy by se dalo ušetřit prováděním správné rozcvičky před zátěží a vychladnutí po ní? Nejen, že tím předcházíte zranění svého psa, ale také zvyšujete jeho flexibilitu a mobilitu, což má nemalý vliv na jeho sportovní výkon. Warm Up podporuje přenos nervového vzruchu a soustředění psa na výkon. V neposlední řadě obě tyto aktivity (Warm Up i Cool Down) posilují váš vzájemný vztah. 

 • Rutina
  Naučím vás, jak si vyhradit těch pár minut navíc před a po tréninku.
 • Benefity
  Vysvětlím vám klady a zápory jednotlivých druhů cviků a typů rozcviček.
 • Konkrétní sestava cviků
  Dám vám návod, jak sestavit Warm Up konkrétně pro vašeho psa a typ sportu.
 • Videoukázky
  Komentované videoukázky jednotlivých cviků.
 • Tahák
  Kdo by si to všechno z prezentace pamatoval? Dám vám stručný návod, který si můžete stáhnout do mobilu a vždy se do něj podívat.
Když jsme dostaly možnost vyzkoušet si nový minikurz s názvem warm up a cool down byly jsme nadšené. Je to přesně to, co sportovně vedený pes potřebuje, aby jeho výkon byl ještě lepší. Měla jsem již možnost shlédnout zahraniční materiály na toto téma, ale musím říct, že nebyly zdaleka tak přehledné a skvěle zpracované. Do rukou a pacek se nám s holkami, stejně jako při rekondičním kurzu, který byl opravdu úžasný, dostal krásně a jednoduše zpracovaný materiál, ve kterém najdeme vše potřebné pro provedení smysluplné rozcvičky. Navíc se tento materiál nezaměřuje striktně jen na jeden tip sportu, ale jsme schopné s ním obsáhnout přípravu na všechny naše sporty a že jich nemáme vůbec málo. Rozcvičku jsem holkám nikdy neuměla dobře rozvrhnout, nebyla jsem si jistá jak moc času ji věnovat, teď vím, že mi stačí pouze 10 minut na to, abych své fenky před výkonem rozehřála a předešla tak možným úrazům. A to je pro mě při sportu to nejdůležitější, aby jsme si to společně užily a nikdo nepřišel k úrazu a mohly se mnou sportovat dlouhá léta. 20paws team doporučuje tento kurz všema dvaceti😊
Karolína Kremlová
Do kurzu jsem šla s tím, že vím co je warm up a jaké cviky se tam cvičí. Hodně mě ale zaujaly cviky s targetem, které jsme do teď dělali pouze u dogfitness a vůbec mě nenapadlo je zapojit do rozcvičky, ale po tomhle semináři je určitě zařadíme do našeho warm upu. Jelikož dělám se svým štěňátkem agility, warm up pro nás byl samozřejmostí, věc za kterou se ale stydím, že jsme zanedbávali bylo cool down. Po doběhu jsem ho vždy šla dát rovnou do odkládačky a až po tréninku vychodila, protože o cool downu jsem toho tolik nevěděla. Tento kurz mi určitě pomohl v uspořádání naší “rozcvičky” před a po výkonu, dodal inspiraci na další cviky a ukázal, co je cool down a že i ten je důležitý. Moc se mi také líbil malý dodatek na konec a to ten, že je fajn si cviky, které chceme provádět zapsat do mobilu, protože tento způsob nám určitě pomůže, abychom na nic nezapomněli! Myslím si, že tento kurz by měl být povinný pro každého, kdo se svým psem sportuje a nebo mu chce dopřát co nejdelší život bez bolestí.
Miriam Strnadlová
Moc děkuji za možnost zúčastnit se krásně zpracovaného minikurzu na téma warm up a cool down, byl pro mě velice přínosný a zajímavý. Myslím si, že povědomí o přípravě sportovních psů na jejich výkony by se mělo více a více šířit. Bohužel stále existují lidé, kteří jen vytáhnou psa z klece/auta a hned, bez jakéhokoli zahřátí, jdou běhat agility. Běhám agility více než 7 let a příprava mých psů pro mě je a vždy bude prioritou. Warm upu věnuji velkou pozornost a díky tomuto kurzu jsem mohla naši fyzickou i psychickou přípravu na běh zase o něco vylepšit a ozvláštnit. V čem mi ale tento kurz dal nejvíce je cool down, ve většině případů chodím své psy po běhu jen vychodit, nikdy jsem nezařazovala cviky z naší warm up rutiny do cool downu. To bych teď ráda změnila a zaměřila se na to, hlavně z toho důvodu, aby se dokázali co nejvíce zrelaxovat a dostat se mimo stres, se kterým se na závodech vyšší úrovně musejí potýkat.
Kateřina Mrázková
Už nějakou dobu se se svou fenkou věnuji agility, samozřejmě jsem se před tréninkem snažila provádět nějakou rozcvičku, ale nikdy jsem nevěděla, jak přesně a efektivně ji dělat, jaké cviky zařadit a kolik minut má zhruba zabrat.. Když jsem dostala možnost zúčastnit se webináře na téma Warm Up a Cool Down od skvělé Domči, ani vteřinu jsem neváhala. Webinář byl plný zajímavých a užitečných rad a informací, ve kterých si našel své páníček snad každého psího sportovce. Vše bylo pochopitelně, lidsky, ale zároveň podrobně vysvětleno. Veškerý materiál do sebe zapadal a vše dohromady dávalo smysl. Dokonce zde byli i názorné ukázky a popisy (fotky, videa,..). V minulosti jsem se zúčastnila již několika webinářů od Domči a všechny stály za to! Chtěla bych moc poděkovat za možnost účasti v tomto minikurzu, který všem můžu jedině doporučit, Stojí za to!
Adéla Klimundová

Warm up a Cool Down nejsou jen starost sportovců, pes by měl jít rozcvičený a zahřátý do každé aktivity. Tak stejně by každá aktivita měla skončit postupným vychladnutím, aby tělo mělo následně možnost lépe regenerovat. Rozcvička se odvíjí od zdravotního stavu, ročního období i kondice psa. Zařaďte rozcvičku jako součáct procházky nebo jako přípravu na plavání. Doběhnout k autu, naložit psa a odjet? Tak to už se vám po tomto minikurzu nestane :-). Garantuju vám, že si Cool Down už nenecháte ujít a těch pár minutek si vždy najdete.