Během 10 týdnů naučíte svého psa více než 30 cviků pod vedením veterinární lékařky a psí fyzioterapeutky.

Jak mít zdravého psa s radostí z pohybu?

Youtube je plný návodů, ale netušíte, které cviky jsou pro vašeho psa vhodné?

Co se musíte naučit, abyste uměli se psem správně cvičit?

Kurz začíná 1.4.2024 

I vy můžete mít psa v kondici, který bude mít radost z pohybu celý život.

Jsem moc ráda, že jste zavítali na tuto stránku a já vás můžu pozvat na e-mailový kurz Rekondiční cvičení pro psy online.

Kurz trvá 10 týdnů a je složen z praktických úkolů a teorie. Po dobu těchto deseti týdnů vám každé pondělí přijde e-mail s materiály, videi, fotkami a návody, jak dané cviky psa naučit. Naučíte svého psa správně fyziologicky stát i balancovat na balančních pomůckách. Řekneme si něco o regeneraci pohybového aparátu a vytvoříte si doma opičí dráhu, díky které bude váš pes procvičovat polohocit. Že nevíte co to je? Tak to jste tady správně :-)! 

 • Fyziologický postoj
  Důležitý pro celý koncept a myšlenku tohoto cvičení.
 • Balanční pomůcky
  Když pes zvládne fyziologický postoj, budeme posilovat na balančních pomůckách.
 • Regenerace
  Probereme komplexní péči o psího sportovce včetně stresu a možností regenerace.
 • Domácí opičí dráha
  Vytvoříte si překážkovou dráhu z věcí, které máte běžně doma.
 • Webináře
  O každém modulu je natočen webinář s vysvětlením cviků, kurz obsahuje navíc dva bonusové webináře k dotažení vašeho cvičení a vědomostí k dokonalosti.
 • Materiály
  Každý modul obsahuje jeden nebo dva webináře, profesionálně natočená videa s komentářem a shrnutí informací v PDF dokumentu.

Reference

V roce 2022 jsme poznali úžasnou Domču, která nám umožnila skrz kurz "Rekondiční cvičení online", nahlédnout do světa psích fyzioterapeutů. Ukázala nám, jak funguje psí tělo, z čeho se skládá a jak můžeme s jednotlivými částmi v pohodlí domova ale i venku pracovat. Velkou přidanou hodnotou celého kurzu je to, že nejenom pejska unavíme, ale navíc uděláme i něco pro jeho zdraví. Domi, děkujeme, že jsme měli možnost se naučit nové věci a že jsi nám prozradila triky, na které bych sama nepřišla.
Adéla Prokschová
Kurzu jsem se se svou fenkou zúčastnila, jelikož běháme agility a tak péče o psí aparát je velmi důležitá. Jelikož jsme v tom vše nové, tak nám to hezky dodalo základy dogfitnessu a zároveň také informace o protahování, rozcvičce a protažení po zátěži. I když se jednalo o online kurz tak Domča je vždy k ruce a poradí jak na věc, pokud si nevíme rady nebo řekne, co děláme špatně. Kurz určitě doporučuji všemi 10 pro všechny pejskaře, jelikož se jak něco nového dozvíte, pomůžete svému pejskovi ke zdraví a zároveň je to i skvělá varianta trávení společného času.
Lucie Kotasová
Do kurzu k Domče jsem se přihlásila se 2 psíkama - jeden už seznámeny s dogfitness a druhým nezkušeným, oba psí sportovci - agiliťáci. Pro mě byl kurz přínosný pro oba dva. Domča ke psímu zdraví přistupuje opravdu pečlivě a po jednotlivých krocích, které mi celkově dávají smysl. Na každé video či dotaz odpovídala individuálně a ihned. Jednotlivé cviky i podněty využíváme dodnes a věřím, že kurz může pomoci k tomu, aby se páníčci i po skončení více starali o zdraví svého parťáka. 🐾
Jana Gabzdylová
Zúčastnila jsem se minulého kurzu a musím říct, že nelze než ho doporučit. Máme bostonského teriéra 4letého a byla mu diagnostikována skolióza-kyfóza. Chodíme pravidelně cvičit a máme skvělou fyzioterapeutku, ale kurz nám pomohl díky fotkám a videím. Nejen konzultace a porovnání s ostatními, ale kurz zůstane a můžeme se kdykoliv vrátit zpět a zopakovat si cviky a to je fakt super. Děkuji MVDr. Bitomské a novým "žákům" mnoho úspěchů... a já se již těším na další navazující kurz.
Pavlína Jilemnická
Děkujeme MVDr. Dominice Bitomské za péči v oblasti fyzioterapie a manuálních technik, které dopomohly ke zlepšení hybnosti našeho psího parťáka Rastyho. Rasty je 13 letý psí senior plemene americký pitbulteriér a má za sebou bohatou závodní kariéru, především v disciplínách tahání těžkého břemene - Weight Pulling, Weight pull sprint.Rasty je našim věrným společníkem a svému hendikepovanému páníkovi v mládí pomáhal s otevíráním dveří, podáváním a přinášením předmětů a všude jej doprovázel. Především je ale náš Rasty nepostradatelný člen rodiny a jsme nesmírně rádi, že se náš milovaný Rasty i ve věku 13let těší dobrému zdraví a díky rehabilitacím a terapiím si aktivně užívá zasloužený důchod. Děkujeme.
Johana Biluseacová
Dogfitness jsem vyzkoušela kvůli kulhání mé fenky, jelikož veterinářem nebyly zjištěny příčiny kulhání. Na první hodině jsme zjistili, že fenka vytáčí zadní nohu a celkový postoj byl špatný. Začaly jsme napravovat základní postoj a posilovat střed těla jak na zemi tak na balančních pomůckách. Došlo ke zlepšení a kulhání se už přestalo objevovat. Díky Dominice a jejímu klidnému a profesionálnímu přístupu kulhání vymizelo, ikdyž postoj stále není 100%. Dogfitness je opravdu cesta, když si nevíte rady a jen doporučuji.
Klára Holubčíková
Rozhodnutí účastnit se kurzu bylo velmi rychlé a jsem za něj nesmírně vděčná. Začali jsme navštěvovat fyzioterapie se psem a díky Domče a jejímu kurzu vím co se po nás chce a jsme schopni cvičit. U mé fenky sebekontrola byla znát i na návštěvě veteriny, byla vychválena jak drží i když se jí dělají nepříjemné věci. Kurz je velkým přínosem pro každého majitele psa, materiály i videa byli velmi srozumitelné. Ještě jednou děkuji.
Dita Havrdová
Jako “předsevzetí do Nového roku” jsem se chtěla začít více starat o pohybový aparát mého psa a zapracovat na jeho ne úplně korektním postoji. Po konzultaci s Domčou jsem se prvně přihlásila do jejího kurzu a stálo to za to! Jedeme svým tempem podle nálady a podle času a podle potřeby konzultujeme. Baví to mne i psa a jak vidí, že vytahuji balanční podložky a targety, tak je nadšený. A to ani nemluvím o tom, jak se mu i za takový krátký čas upravil postoj a celkově to napomohlo s manipulací. Pokud někdo váhá a je limitován časem nebo nemá rád termíny a potřebuje svoje tempo, tak není lepší volba. Navíc máte i po skončení těch 10 týdnů pořád možnost vše konzultovat. Už se nemůžu dočkat, až zavítáme k Domči i osobně :).
Lucie Gryczová
Jsem moc ráda, jsme se do kurzu přihlásili protože nám dal hrozně moc vědomosti a dovedností. Skripta byly krásně zpracované a videa od Domči srozumitelné. Od první lekce cvičíme každý týden někdy i dvakrát týdně. Bavilo to mě i Lokiho a to je na tom to nejlepší. Kromě zlepšení kondice mého psa nám to přineslo i zlepšení vzájemného vztahu a společně strávený čas. Já jsem se naučila více trpělivosti při učení cviků a Loki se naučil sebekontrole a soustředění. Ve cvičení budeme pokračovat určitě i dál.
Soňa Herberová
Kurzu jsem se zúčastnila, protože Dominiku znám osobně, chodily jsme s naší Ciri na Dornovku. Protože dlouhodobě řešíme pohybový problém, vzala jsem to jako příležitost zlepšit pohyb, postoj a taky jako skvělý program pro nás obě. Lekce jsou skvěle zpracované, jde se postupně, super je podpora na Fb, kde jsme sdíleli své pokroky a možnost konzultovat chyby. Naše fenka je Pražský krysařík a tedy extra akční tvor,cvičení ji moc bavilo, jen jsem vytáhla něco z pomůcek, hned vrtěla ocasem a těšila se co budeme dělat. Naučili jsme se sebekontrolu, a výborně jsme nacvičili správné držení těla. Umíme spoustu cviků, pracovat s balančními pomůckami. Můžu jen doporučit. Stojí to za to. Baví a je prospěšný psovi i páníčkovi. Moc děkujeme. Barča a Ciri
Barbora Pavlasková

Psi gaučoví

 • V domácím prostředí si vytvářejí špatné pohybové stereotypy.
 • Mají obecně málo pohybu a nedostatečné osvalení.
 • Kluzké podlahy, skoky ze sedačky, to jsou příčiny bolesti zad a návštěv veterinárních klinik s nutností operace páteře.

Psí sportovci

 • Opakované pohyby, po kterých vznikají svalové dysbalance.
 • Dozvíte se, jak pracovat s tělem před a jak po zátěži.
 • Dám vám návody k účinné regeneraci svalů vašeho sportovce.
 • Udržíte kondici sportovce i mimo trénink.

Mým záměrem tohoto kurzu je...

Abyste jako majitelé pochopili, jak funguje psí tělo a podle toho s ním dále pracovali. Abyste se vzdělali a tyto informace pak dokázali použít v praxi. Abyste díky tomuto kurzu předcházeli pohybovým potížím u vašeho psa. Abyste si užili zábavu se svým parťákem a pravidelně dělali něco pro jeho zdraví.

Ukázka z kurzu (klikněte na obrázek) ⇓

Fyzioterapii zvířat se věnuji desátým rokem. Jsem nejen veterinární lékařka, ale také fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat. Denně pracuji se psími sportovci, se psy po úrazech i s ochrnutými psy, kterých osud je často nejistý. Na své práci miluji, kromě pomoci zvířatům i setkávání s podobně naladěnými lidmi, mnoho mých klientů se stalo mými přáteli. Ve své praxi učím klienty a jejich kamarády Dogfitness. Provádím manuální terapie převážně Dornovu medotu a Osteodynamiku, tyto techniky mě neustále překvapují svými skvělými výsledky. Jeden takový psí příběh se šťastným koncem si můžete přečíst ZDE.

Váš pes se naučí

 • Vědomě pracovat se svým tělem
  Vědomý a cílený pohyb je pro tělo mnohem efektivnější než ten bezmyšlenkovitý.
 • Cvičit na pevných targetech
  Pomůcky, kterých se pes dotýká nějakou částí těla, v našem případě to budou tlapky.
 • Cvičit na balančních pomůckách
  Správné trénink na balančních pomůckách dokáže vyřešit svalové dyslabance i zlepšit sportovní výkony psa.
 • Aktivní stretching
  Protahování různých svalových partií na těle.
 • Warm up a Cool down
  Cviky na rozehřátí před aktivitou a následné zchlazení po aktivitě.

Vy se naučíte

 • Psí anatomii a fyziologii
  Položíme si základy anatomie a fyziologie, abyste psímu tělu lépe porozuměli.
 • Jak pečovat o svaly a klouby
  Řekneme si o svalové regeneraci i o kloubní výživě.
 • Něco o nemocech kloubů
  Řekneme si proč je důležité znát stav některých důležitých kloubů na psím těle.
 • Které cviky a pohyby jsou pro psa zdravé a které ne
  Jak se psem správně a funkčně cvičit. Nebudeme dělat jen hezké fotky na instagram, ale předám vám důležité informace tak, abyste věděli, co děláte.
 • Sportovní management
  Vysvětlím vám, které jiné důležité kroky můžete podniknout o podpoře pohybového aparátu. Stres, strava, spánek.

Součástí bude moje podpora po celou dobu trvání kurzu a komunita v uzavřené skupině na Facebooku. Minimálně dvakrát po vás budu chtít, abyste mi poslali videa vašeho domácího cvičení, nadšenci můžou posílat každý týden :-)!

Co budu ke kurzu potřebovat?

 • 1
  Psa který ochotně cvičí za pamlsky
  Nesmí mít ortopedický či neurologický problém, který je nediagnostikovaný. Cvičení není vhodné se psy s vestibulárním syndromem a instabilitou páteře.
 • 2
  Minimálně dva pevné targety
 • 3
  Jednu velkou balanční pomůcku nebo dvě malé

Kolik mě to bude stát?

Za jednu 45 minutovou lekci dogfitness si účtuji 600 Kč. Cena deseti lekcí by měla být 6 000Kč.

 Za každou z těchto online lekcí v kurzu jsou hodiny mé práce.

V tomto kurzu je lekcí 10 + plno vzdělávacích materiálů, fotek a videí, webinářů, které vám zůstanou na vždy.

Během kurzu máte moji plnou podporu, můžete se na mě kdykoliv obracet. Budeme spolu sdílet své pokroky ve Facebookové skupině.