fbpx

E-mailový kurz Rekondiční cvičení pro psy online

Užíváte si čas aktivně strávený se svým psím parťákem?

Youtube je plný návodů, ale netušíte, které cviky jsou pro vašeho psa vhodné?

Chcete mít domácí zábavu na ponuré podzimní večery a zároveň pečovat o pohybový aparát vašeho psa?

Kurz začíná 13.3.2023

I vy můžete mít psa v kondici, který bude mít radost z pohybu celý život.

Jsem moc ráda, že jste zavítali na tuto stránku a já vás můžu pozvat na e-mailový kurz Rekondiční cvičení pro psy online.

Kurz trvá 10 týdnů a je složen z praktických úkolů a teorie. Po dobu těchto deseti týdnů vám každé pondělí přijde e-mail s materiály, videi, fotkami a návody, jak dané cviky psa naučit. Naučíte svého psa správně fyziologicky stát i balancovat na balančních pomůckách. Řekneme si něco o regeneraci pohybového aparátu a vytvoříte si doma opičí dráhu, díky které bude váš pes procvičovat polohocit. Že nevíte co to je? Tak to jste tady správně :-)! 

 • Fyziologický postoj
  Důležitý pro celý koncept a myšlenku tohoto cvičení.
 • Balanční pomůcky
  Když pes zvládne fyziologický postoj, budeme posilovat na balančních pomůckách.
 • Regenerace
  Probereme WARM UP a COOL DOWN a celou komplexní péči o psího sportovce.
 • Domácí opičí dráha
  Vytvoříte si překážkovou dráhu z věcí, které máte běžně doma.

Reference

V roce 2022 jsme poznali úžasnou Domču, která nám umožnila skrz kurz "Rekondiční cvičení online", nahlédnout do světa psích fyzioterapeutů. Ukázala nám, jak funguje psí tělo, z čeho se skládá a jak můžeme s jednotlivými částmi v pohodlí domova ale i venku pracovat. Velkou přidanou hodnotou celého kurzu je to, že nejenom pejska unavíme, ale navíc uděláme i něco pro jeho zdraví. Domi, děkujeme, že jsme měli možnost se naučit nové věci a že jsi nám prozradila triky, na které bych sama nepřišla.
Adéla Prokschová
Kurzu jsem se se svou fenkou zúčastnila, jelikož běháme agility a tak péče o psí aparát je velmi důležitá. Jelikož jsme v tom vše nové, tak nám to hezky dodalo základy dogfitnessu a zároveň také informace o protahování, rozcvičce a protažení po zátěži. I když se jednalo o online kurz tak Domča je vždy k ruce a poradí jak na věc, pokud si nevíme rady nebo řekne, co děláme špatně. Kurz určitě doporučuji všemi 10 pro všechny pejskaře, jelikož se jak něco nového dozvíte, pomůžete svému pejskovi ke zdraví a zároveň je to i skvělá varianta trávení společného času.
Lucie Kotasová
Do kurzu k Domče jsem se přihlásila se 2 psíkama - jeden už seznámeny s dogfitness a druhým nezkušeným, oba psí sportovci - agiliťáci. Pro mě byl kurz přínosný pro oba dva. Domča ke psímu zdraví přistupuje opravdu pečlivě a po jednotlivých krocích, které mi celkově dávají smysl. Na každé video či dotaz odpovídala individuálně a ihned. Jednotlivé cviky i podněty využíváme dodnes a věřím, že kurz může pomoci k tomu, aby se páníčci i po skončení více starali o zdraví svého parťáka. 🐾
Jana Gabzdylová
Zúčastnila jsem se minulého kurzu a musím říct, že nelze než ho doporučit. Máme bostonského teriéra 4letého a byla mu diagnostikována skolióza-kyfóza. Chodíme pravidelně cvičit a máme skvělou fyzioterapeutku, ale kurz nám pomohl díky fotkám a videím. Nejen konzultace a porovnání s ostatními, ale kurz zůstane a můžeme se kdykoliv vrátit zpět a zopakovat si cviky a to je fakt super. Děkuji MVDr. Bitomské a novým "žákům" mnoho úspěchů... a já se již těším na další navazující kurz.
Pavlína Jilemnická
Děkujeme MVDr. Dominice Bitomské za péči v oblasti fyzioterapie a manuálních technik, které dopomohly ke zlepšení hybnosti našeho psího parťáka Rastyho. Rasty je 13 letý psí senior plemene americký pitbulteriér a má za sebou bohatou závodní kariéru, především v disciplínách tahání těžkého břemene - Weight Pulling, Weight pull sprint.Rasty je našim věrným společníkem a svému hendikepovanému páníkovi v mládí pomáhal s otevíráním dveří, podáváním a přinášením předmětů a všude jej doprovázel. Především je ale náš Rasty nepostradatelný člen rodiny a jsme nesmírně rádi, že se náš milovaný Rasty i ve věku 13let těší dobrému zdraví a díky rehabilitacím a terapiím si aktivně užívá zasloužený důchod. Děkujeme.
Johana Biluseacová
Dogfitness jsem vyzkoušela kvůli kulhání mé fenky, jelikož veterinářem nebyly zjištěny příčiny kulhání. Na první hodině jsme zjistili, že fenka vytáčí zadní nohu a celkový postoj byl špatný. Začaly jsme napravovat základní postoj a posilovat střed těla jak na zemi tak na balančních pomůckách. Došlo ke zlepšení a kulhání se už přestalo objevovat. Díky Dominice a jejímu klidnému a profesionálnímu přístupu kulhání vymizelo, ikdyž postoj stále není 100%. Dogfitness je opravdu cesta, když si nevíte rady a jen doporučuji.
Klára Holubčíková

Psi gaučoví

Možná si říkáte: "Můj pes nepotřebuje cvičit, chodí jen na procházky a jinak je doma." Tito psi si každý den vytvářejí pohybové stereotypy a špatné návyky úplně stejně jako my lidé. Pes který chodí po kuchyni a kouká nahoru jestli náhodou něco nespadne z kuchyňské linky přetěžuje šíjové a zádové svaly. Pes který skáče ze sedačky na kluzkou podlahu potřebuje mít zpevněný hluboký stabilizační systém, který pokud je funkční, dokáže jeho páteř chránit. 

Psí sportovci

Péče o pohybový aparát psího sportovce je dnes již nutností. Při opakovaných pohybech na trénincích vznikají svalové dysbalance a ty se cvičením dají krásně odbourávat. Řekneme si, jak pracovat se psem před zátěží a jak po zátěži. Vysvětlím jak regenerují svaly a dám vám návody jak svalům k dobré regeneraci pomoct. Cvičení udrží vašeho sportovce v kondici, i když zrovna prší a vám se nechce na trénink.

Mým záměrem tohoto kurzu je...

Abyste jako majitelé pochopili, jak funguje psí tělo a podle toho s ním dále pracovali. Abyste se vzdělali a tyto informace pak dokázali použít v praxi. Abyste díky tomuto kurzu předcházeli pohybovým potížím u vašeho psa. Abyste si užili zábavu se svým parťákem a pravidelně dělali něco pro jeho zdraví.

Ukázka mé práce ⇓

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Fyzioterapii zvířat se věnuji sedmým rokem. Jsem nejen veterinární lékařka, ale také fyzioterapeut a rehabilitační pracovník malých zvířat. Denně pracuji se psími sportovci, se psy po úrazech i s ochrnutými psy, kterých osud je často nejistý. Na své práci miluji, kromě pomoci zvířatům i setkávání s podobně naladěnými lidmi, mnoho mých klientů se stalo mými přáteli. Ve své praxi učím klienty a jejich kamarády Dogfitness. Provádím manuální terapie převážně Dornovu medotu a Osteodynamiku, tyto techniky mě neustále překvapují svými skvělými výsledky. Jeden takový psí příběh se šťastným koncem si můžete přečíst ZDE.

Váš pes se naučí

 • Vědomě pracovat se svým tělem
  Vědomý a cílený pohyb je pro tělo mnohem efektivnější než ten bezmyšlenkovitý.
 • Cvičit na pevných targetech
  Pomůcky, kterých se pes dotýká nějakou částí těla, v našem případě to budou tlapky.
 • Cvičit na balančních pomůckách
  Správné trénink na balančních pomůckách dokáže vyřešit svalové dyslabance i zlepšit sportovní výkony psa.
 • Aktivní stretching
  Protahování různých svalových partií na těle.

Vy se naučíte

 • Psí anatomii a fyziologii
  Položíme si základy anatomie a fyziologie, abyste psímu tělu lépe porozuměli.
 • Jak pečovat o svaly a klouby
  Řekneme si o svalové regeneraci i o kloubní výživě.
 • Něco o nemocech kloubů
  Řekneme si proč je důležité znát stav některých důležitých kloubů na psím těle.
 • Které cviky a pohyby jsou pro psa zdravé a které ne
  Jak se psem správně a funkčně cvičit. Nebudeme dělat jen hezké fotky na instagram, ale předám vám důležité informace tak, abyste věděli, co děláte.
 • Sportovní management
  Vysvětlím vám, které jiné důležité kroky můžete podniknout o podpoře pohybového aparátu. Stres, strava, spánek.

Součástí bude moje podpora po celou dobu trvání kurzu a komunita v uzavřené skupině na Facebooku. Minimálně dvakrát po vás budu chtít, abyste mi poslali videa vašeho domácího cvičení, nadšenci můžou posílat každý týden :-)!

Co budu ke kurzu potřebovat?

 • 1
  Psa který ochotně cvičí za pamlsky
  Nesmí mít ortopedický či neurologický problém, který je nediagnostikovaný. Cvičení není vhodné se psy s vestibulárním syndromem a instabilitou páteře.
 • 2
  Minimálně dva pevné targety
 • 3
  Jednu velkou balanční pomůcku nebo dvě malé

Kolik mě to bude stát?

Za jednu 45 minutovou lekci dogfitness si účtuji 500 Kč. Cena deseti lekcí by měla být 5 000Kč.

 Za každou z těchto online lekcí v kurzu jsou hodiny mé práce.

V tomto kurzu je lekcí 10 + plno vzdělávacích materiálů, fotek a videí, které vám zůstanou na vždy.

Během kurzu máte moji plnou podporu, můžete se na mě kdykoliv obracet. Budeme spolu sdílet své pokroky ve Facebookové skupině.